Анамур. Черепашачий замок.

Квітень 8, 2012 від Bogdan

Bogdan

Як ви вже мабуть знаєте, а може й не здогадуєтесь, тиждень тому ми залишили наш облюбований прихисток в Каші неподалік Анталії й вирушили на схід в Курдистан. Дорога далека – більше тисячі кілометрів, а дорога змійкою крутиться поміж горами й морем. Тож ніч застала нас на півдорозі – в Анамурі. Останній водій, банкір, що за його словами ненавидить гроші, довіз нас туди вже вночі. Після довгого пояснення що ми не спимо ні в готелях, ні в хостелах, ні в кемпінгах, він висадив нас в парку на набережній зі словами “фрі кампінг аріа” (халявний кемпінг). Тепло попрощавшись, мипоставили намет за п’ять метрів від пляжу й поснули сном праведників під ритмічний шум хвиль.

Анамур відомий своїми бананами, класними пляжами та давньою фортецею . Це місто одне з найгарячіших в Туреччині, і цей факт в купі з високою вологістю дозволяє вирощувати банани. І все ж тут не Африка, зиму ці чудові плоди не пережили б, тому банани саджають або в величезних скляних теплицях, або замотують грона з плодами в такі собі поліетиленові кокони. На жаль бананові плантації ми бачили лише з вікна машини, тому жодної фотографії вам не покажемо.

Інша справа – фортеця. Знаходиться вона на березі поруч з безлюдними пляжами, чим ми й скористались, вдосталь накупавшись голяка.
Anamur
І коли я пишу “вдосталь”, звісно ж я маю на увазі хвилин 5, оскільки довше витримати в холодній, ще зимовій воді неможливо.

Першим ділом ми знаходимо в стіні велику діру, щоб проникнути всередину в обхід каси. Це не надто складно – нелегальних входів-виходів тут вистачає.


Фортеця тут була ще з римських, а можливо й давніших часів. Тоді вона служила захистом для античного міста Анеморіум. Саме ж місто ще давніше, засноване фінікійцями. Перша письмова згадка – IX століття до нашої ери, коли місто захопили ассірійці. Залишки Анеморіума теж можна знайти неподалік.

На початку XIV століття фортецю захопили турки, відтоді вона залишалась форпостом мусульманства. Всередині дотепер збереглась середньовічна мечеть.
Anamur fortress
Взагалі фортеця вельми цікава: кілька секторів, обгороджених високими стінами, багато всіляких переходів всередині стін і по їх зубчастих гребнях.


Зі стін можна побачити касу, що мов Сцілла чи Харібда чигає на необачних туристів.

Взагалі ми планували швиденько пробігтись фортецею й автостопити далі на схід, але як справжні любителі всякого роду замків і фортець не змогли залишити це чудове місце, не облазивши кожен закуток. А лазити там є де 🙂
Anamur castle
Чого лише варта велика кругла вежа. Свого роду унікальна споруда, принаймні я таких раніше не зустрічав.

Вона збдована з двох циліндрів: від землі до другого яруса стіни ведуть сходи прокладені в зовнішньому циліндрі. З другого яруса гвинтові сходи всередині внутрішнього циліндра ведуть на дах вежі, а також кудись в глибину – мабуть потайний хід назовні.

З боку моря фортецю прикривають могутні стіни з численними вежами.
Anamur fortress
А ще в фортеці повно всякої звірини, наприклад отакі друзі:


Або великі, сантиметрів 25, ящірки з чорною спиною й світлим пузцем

А в заповненому водою фортечному рові гріється на сонечку сила-силенна червоновухих черепах


  1. Лиля и Сережа коментує:

    я так поняла,что последние фото-персонально для моего удовольствия.Кстати,на фото-черепаха греческая и каменная игуана 🙂

  2. muba коментує:

    Від фоток фортеці аж дух перехоплює! Крутезно!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *