Едірне

Листопад 17, 2011 від Zina

Zina

Я довго не могла запам’ятати назву цього міста. Поки не вирішила, що воно схоже на Озерне, а озерне це так по-українськи… так і запам’ятала).

Так дивно бути десь, а потім дізнаватись що це місто відоме тобі з підручників історії (але оскільки давня історія в нас в школі була дуже далека від сучасної географії, то де саме зараз якесь місто і як воно називається…я не маю уявлення). Тож ми зараз в Адріанополі. Колись тут була столиця Османської імперії (не дуже довго з 1366-1453). Чорна смуга в історії міста була під час російсько-турецької війни (1877-1878 роках) третина населення міста загинула.
Зараз це хоч і досить відоме місто і стоїть недалеко від двох кордонів (Греція, Болгарія), але провінція. Архітектурні надбання належать до епохи імператора Адріана це караван сарай, базар і кілька мечетей.

Як і в Стамбулі густота мечетерозташування набагато плотніша ніж церков у нас.

Одна мечетей візитна картка міста – мечеть Селіміе.

Зараз вона занесена в перелік ЮНЕСКО. Роки будівництва 1568-1574. Один із найбільш гармонійних храмових комплексів в Туреччині, що окрім власне мечеті включає в себе школу, бані, торгові ряди, лікарню, бібліотеку, медресе і музей медицини.

І як всюди в Туреччині купа котів. І як і всюди Богдан не може їх не сфоткати.

Стара частина міста – дво-три поверхові будиночки. Після чергової пожежі старі деревяні будиночки в центрі було понищено, і на їхньому місці зведені нові, а деякі і зараз стоять без реставрації.

По місту стоїть багато різних фонтанчиків.


А так Туреччина…


  1. Лиля и Сережа коментує:

    Очень интересно и не похоже на все то,что мы до этого видели.Всего Вам наилучшего-сил,здоровья и самых прекрасных впечатлений,которыми вы(мы надеемся)поделитесь с нами 🙂

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *