Хачапурі і горіхова фабрика

Березень 24, 2012 від Zina

Zina

Погулявши по Тбілісі і надивившись на суцільнозасніжені гори навколо вирішили ми рванути назад в Туречину. Сказано – зроблено. Склались і поїхали як і завжди автостопом. Водієм другої вантажної автівки яка нам спинилась виявився Георгій з Тбілісі. Грузія казкова країна: кожен третій таксіст – професор, а от Георгій, який знає п’ять мов і насправді архітектор, працює дальнобійником…

На наше: “ми їдемо в Туреччину”, він сказав: “Канешно поехали”, “Я тебя так довезу, что тебе тоже приятно будет”))). Але перед Туреччиною треба завантажитись в Зігдіді. Ну Зігдіді так Зігдіді! Ми там все одно ще не були.

Отак ми потрапили на фабрику по переробці ліщинових горішків (фундуків). По дорозі Георгій влаштував нам справжню дегустацію грузинських хачапурі. Вони ж в кожному регіоні різні – тож треба спробувати всі! Взагалі слово “хачапурі” дослівно означає “хліб з сиром”. В нашій культурній програмі були:
1. Менгрельська – виглядала як велика піца зверху змазана яйцем.
2. Аджарська – у формі човна в середині якого плаває величезний шматок вершкового масла, яйце і купа сиру. Точніше на сир зверху виливають яйце, щоб воно не встигло повністю просмажитись, а після того як витягають з пічки додають масло. В човника треба відривати носики і ними перемішувати і їсти начинку.
3. Хачапурі на шампурі родом з провінції Гурія. Це величезний шматок сулугуні, який нанизують на шампур, а потім огортають тістом. Після приготування тісто стає сухим, крихким і твердим. І от у такій скарлупі купа розпеченого сиру. Зїсти цілий хачапурі мені не вдалось… Довелось Богдану мене рятувати.

Сказати що все це було смачно – глибоко образити грузинську кухню. Це було НЕЙМОВІРНО. Як добре що наш новий друг Георгій знає найкращі місця з хачапурі. ))))
Як виявилось місто Зігдіді славиться своїми горіхами. А разом з горіхами і заводами по переробці от нас і привезли на найпросунутіше й найпотужніше підприемство. Воно цілком працює на експорт, а замовлення за яким ми приїхали, поїде в Німеччину. Виявляється у всіх Фереро Рошер ліщина з Грузії. Колись і в Короні були Грузинські горішки, але в звязку з “покращенням життя вже сьогодні” зараз дешевше горіхи в Україну просто не продавати.

Німецькі кондитери замовили собі подрібнений фундук (гранули) і фундукове борошно.
Так виглядає апарат для дрібнення горіхів на борошно.

Працівники веселі і всміхнені, з розумінням ставляться до поламки італійської техніки прямо посеред роботи. Ніхто ні на кого не кричить і винних не шукають. Просто швидко вирішують що робити далі.

Для борошна окрім якості горіхів взагалі, просмаженості і вологості дуже важливий показник – колір. Для правильного кольору у відповідній пропорції змішують першосортне борошно (біле-біле) й другосортні горішки, ті на яких лишилось трохи темної внутрішньої шкірки. Це процес перемішування.

Оскільки виробництво затримувалось поруч в цеху сиділи дівчата, що перебирають горіхи, бо на граниули мають йти лише горіхи першої якості, відчищені від всіх штарлупок і плівок.


До гранул теж купа вимог. Вони ще мають бути відповідного калібру: 2-4, 4-6 та більше шести міліметрів. Похибок в калібрі не більше 5%. От тут знайшлася робота і мені. Ми з Марією, експертом з якості, просіювали гранули.

Після просіювання гранули і борошно вакуумують в поліетиленових мішках по 20 кг. Кожен мішок має лежати в окремій коробці, а на кожній коробці має бути вказано що то таке, куди і для кого воно їде. Клеїти наклейки – дуже відповідальна робота її робив Богдан.))

Опів на дванацяту ночі між мною і Марією зухвало посміхається Георгій, наш водій. Виробничий процес було майже закінчено.


  1. olesjko коментує:

    Слухайте оце як подумаю, скільки то роботи, аби з”їсти чоколядку з горішками, то здається чи не простіше посадити собі під хатою ліщину чи той же фундук і їсти його, їсти, їсти. ну можна навіть в одній руці шоколядку тримати а в другій горіхи 🙂

    Оце у вас класний досвід був з тією фабрикою – ше на якусь таку штуку заїдьте! 🙂

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *