Капуташ. Місце де купаються англійці й перший каньйон в нашій подорожі.

Січень 11, 2012 від Zina

Zina

Цей пляж ми помітили ще коли тільки їхали до Кашу. З того часу спогади про нього маяріли десь на кордонах чи при кордонах нашої свідомості.
І ось настав той щасливий день, коли ми нарешті поїхали. Звичайно автостопом – ми ж не їздимо по іншому. Нам спинилась перша ж автівка.
Це ж південь Туреччини тут всі дуже туристично-гостинні. Водій намагався пояснити що не розмовляє англійською хоча як на мене то турки іноді комплексують. Бо є можливість порівнювати свою англійську з тру брітіш інгліш яку представляють тут справжні носії мови. Як ви вже знаєте англійці викупили цілі котеджні містечка в Фетхіє і продовжують збільшувати населення Кашу.. (Якщо бути відвертою то я теж комплексую, – я ніфіга не розумію в їх англійській. В нас була нагода години дві балакати з цілою англійською родиною…  Одразу згадую як перший раз дзвонила в Британію, мені так відповіли “Hello!” що я вирішила, що це звукові сигнали на лінії, а не жива людина на тому кінці дроту…)
Дорогою наш водій розповів, що ми їдемо на пляж де купаються всі англійці. Я зацікавилась ще більше – така вишукано-консервативна нація просто так щось не обирає…
Підїжджаємо. Дорога йде попри море й робить несподіваний поворот вглиб материка. Якщо трошки привстати на сидінні можна подивитись вниз до моря, там видно пляж.

Капуташ пляж. ТуреччинаАле не все так просто уявіть собі що хтось взяв велику піраміду і вирішив поставити її на межі моря і землі одним із кутів точно в глиб материка. Але оскільки землю заміняють круті кам’янисті схили з величезними кам’яними брилами то їх було просто вдавлено. Зробивши відбиток піраміду забрали. Те що лишилось на місці її основи стало пляжем, а там де оточуючи схили були вдавлені тепер штучні стіни щоб спинити осипання породи і втримати дорогу.

Між дорогою і пляжем височіє стінка метрів тридцять-сорок. Вниз можна зійти сходами лише в одному місці. Окидаємо оком пляж. Таки дійсно англійці: молода парочка досить відверто купається в “неможливо холодному” як на турків морі. Окрім парочки пляжем вигулює двох собак місіс років п’ятдесяти. І більш нікого. Пляж невеличкий метрів сто в довжину і п’ятдесят в ширину, викладений грубою галькою розміру з мій кулак.


Але з точки зору природи процес утворення цього казкового місця набагато простіший. Пляж це місце в якому впадає в море невеличка річечка, що буває повноводною тільки в період дощів. За багато років річка вимила вглиб материка каньйон який дорога перетинає через мосту. Потоки води намили на пляжі цілі піщані острови, що красуються рівно посередині трикутника.
Звісно ми пішли подивитись на каньйон ще до того як йти купатись. Це ж справжній каньйон і перший на нашому шляху.

Завбачливо ми вибирали день без дощу і так щоб він і не намічався. Ніяк не хотілось бути раптово змитим в море. Отже заходимо в середину.

Каньйон починає звужуватись все більше й більше. Проходимо вглиб. Стає прохолодніше й під ногами подекуди калюжі, а десь попереду чуємо тихеньке дзюрчання води.


Скелі по обидва боки різної фактури десь м’які і рожеві а десь темно-сірі. Ці сірі скелі за виглядом більш за все схожі на величезну пемзу з дірками розміром з п’ять чи десять копійок. Виглядає цікаво а на дотик можна відчути лише стики між порожнинками а вони гострючі як леза бритви. З необачності я залишила собі на руці дві чималі подряпини. В іншому місці з стін над головою звисають сталактити, під ними стіна ковзка й зовсім не колюча.

Тут ми помічаємо шлямбури. Ага подумали ми то тут виявляється не тільки купаються а й лазять. Оскільки останній раз ми лазили ще на початку нашої Болгарії ми прямо загорілися цією ідеєю.

Маршрутів ми нарахували 20, висота від 12 відтяжок і більше. Пооблизувались й пішли досліджувати каньйон – із снаряги з собою один ентузіазм))). Ми дозволили собі розкіш полазити по кам’яних брилах на самому пляжі.


Каньйон зовсім вузький, але дістати руками різних стін не виходить. Висота стін метрів сорок, а може й більше, враховуючи, що ширина всього 2-3 метри, видовище дуже цікаве. Йдемо вглиб.

Два повороти й ми доходимо до кінця, як виявилось пройти можна лише метрів сто вглиб і все – далі височіє неприступна стіна. А по ній скочується вода потрапляючи в невеличкий басейнчик. Все кінець нашому каньйонінгу.


Вертаємось на пляж і йдемо купатись в морі. Височезні схили навколо роблять цей пляж фантастичним. На ньому нема вітру лише сонце і хвилі. Справжня ідилія.
Вода тут дуже незвична. Непрозора, яскравого бірюзового кольору. коли пливеш, дна зовсім не видно, лише яскрава блакить, яку раз у раз розтинають оранжеві руки.
Сидимо на березі як в теплиці аж до заходу сонця й розм’яклі й розімлілі вертаємось в Каш.

 


 1. Олеговна коментує:

  Возвращаюсь к вам.Сидела без интернета, вся в заботах.Вы времени даром не теряли – молодцы, а красотищаааааа!!С Новым годом, с Рождеством вас(лучше поздно,чем никогда!?)Здоровья вам и любви богов!(или благосклонности) Читать очень интересно – горжусь вашим легким слогом, а смотреть- глаз не оторвать . Так держать!

  • Zina коментує:

   Дуже раді бачити вас знов! І вас із всіма святами. Щоб позитивні емоції затьмарювали всі навколишні негаразди, а взаємини в родині дарували лише приємні моменти. А ми будемо старатись підтримувати вас у першому пункті.

 2. Людмила Стефановна коментує:

  Ребята,очень интересно читать и видеть ваши материалы.Одна из моих подружек временно не выходит из дому и я ей читаю ваши тексты по телефону.Она работала в редакции научного математического журнала.Так она решила,что Зина-журналистка.Я надеюсь.что смогу ей показать и ваши изумительные фотографии,когда она выздоровеет. От всех нас-удачи Вам,здоровья и хороших ,добрых людей на Вашем пути.

  • Zina коментує:

   Дякуємо за щирі слова. Будемо старатись робити наші розповіді все цікавішими і цікавішими. Дуже раді, що у Вас все гаразд і Ви знаходите в собі сили відкривати нові країни разом з нами.
   Передавайте вітання Вашій подрузі, сподіваюсь вона теж буде нашим постійним читачем.

 3. Лиля и Сережа коментує:

  Присоединяемся ко всем вышесказанным комментариям.По-моему вы нашли дело своей жизни

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *