Лакатник

Жовтень 23, 2011 від Bogdan

Bogdan

В Софії ми зупинились в Олексанра. Олександр скалолаз, сноубор6дист і просто “добрейшей души человек”! Вчора ми з ним і двома його друзями поїхали опробувати болгарські скелі.

скалолазних районів в Болгарії багато. тільки навколо Софії в радіусі 100 км є 3 великі скальні райони. ми поїхали в  Лакатнік, що в горах Стара Планіна.

Lakatnik

Lakatnik

Lakatnik

Lakatnik

спочатку коротко про самі гори. Стара Планіна  – гірський хребет, що перетинає всю Болгарію зі сходу на захід. тягнуться вони 555 км. кажуть, є ентузіасти, які одним походом проходять весь хребет від кордону з Сербією і до Чорного моря (або ж навпаки). такий похід триває десь місяць, рекорд – тиждень.

Річка Пробойніца утворила між гір мальвничий каньйон, де й знаходиться чи не найбільший скелелазний район Болгарії. порода – вапняк, за консистенцією схожа на скелі Камянецького каньйону. кому цікаво ось опис на порталі болгарських скелелазів: http://climbingguidebg.com/cdb.php?f=regioninfo&idRegion=15#info

Lakatnik

найпрудкіший скелелаз)

я вже давненько не практикувався в скалолазанні, тож з мене вистачило двох маршрутів 5C. Перший називається Винкела, не питайте, що це значить. Болгари самі не змогли пояснити.

після зриву з карниза

Зіна рубає той же маршрут!

потім ми пішли прогултись:

 і надибали кілька печер:

в першу ми зайшли не надто далеко, оскільки стеля там швидко знижувалась і потрібно було переходити в режим “рачки” 

Lakatnik cave

на жаль погода була туманна, тож фотки вдались досить млявими.

Lakatnik

в другій печері стеля була вищою, тож нам вдалось просунутись метрів на сто в суцільну темряву і повернули назад тільки тому, що з собою був лише один ліхтарик на двох:

Lakatnik cave

потім був ще один маршрутик 5С “С траверсчето” (“З траверсом”):

на цьому пригоди того дня завершились. сьогодні ж чекають нові 😉

 

 

 

 


 1. Лиля и Сергей коментує:

  Спасибо за возможность увидеть хоть вашими глазами такую красоту!Как будто передача из прошлого “Вокруг света”.Желаем побольше сил!

 2. Володимир Новицький коментує:

  Дуже цікаво, дякую.
  P.S. “На четвереньках” то москалізм, по нашому кажуть “рачки”

 3. vovko коментує:

  здоров, вам треба сил? А у мене є зайві. Позичити може

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *