Монастир, риби, черепахи і жаба

Грудень 7, 2012 від Zina

Zina

В самісінькому центрі Куньміна серед житлових та офісних приміщень під стінами зоопарку ховається від поглядів побудований у восьмому столітті буддійський монастир Юаньтун. Кажуть архітектурі комплексу чудово поєднались стилі династії Мін і Юань.Коли йдеш китайськими вулицями і наближаєшся до монастиря з усіх боків з’являються спеціальні крамниці де продають ароматичні палички. Ми звикли до невеличких паличок розміром з олівець, й не одразу впізнали, що гори різнобарвних дровеняк то ті ж палички, тільки більші. І от звернувши вуличкою, яку з усіх боків обступили торговці різними ароматами, ми опинились на автостоянці перед хвірткою в наш перший в житті буддійський монастир.

Монастирські будівлі, оточують ставок, створюючи правильний прямокутник. Черепичні дахи поросли різною травою, що ледве ворушиться від легенького вітру. Від цього ж вітру дзеленчать і маленькі дзвоники які висять по кутах дахів.


В воді ставка чудово б відбивалась вся панорама монастиря, але водний спокій постійно порушують усілякі тутешні мешканці.Ми нарахували два види черепах, три види риб, здоровенних зелених жаб, якихось молюсків, і чудернацьке створіння що нагадує одночасно і змію, і рибу, а також стайку чайок, які то наче медитують на спокійній воді, то зриваються й намагаються вполювати когось з вище перерахованих мешканців. Замість зоопарку краще йти прямо сюди.


Всі стіни і перекриття яскраво розфарбовані в червоний і синій кольори, між якими ховаються бліді жовті чи чорно-білі картини.

Центральний павільйон, де розташовані статуї Будди оздоблений особливо яскраво. Вздовж колон в’ються здоровенні кольорові дракони, купи золота і блиску на обличчях і тілах скульптур майже зливаються з безліччю іншої кольорової мішури. Спершу погляд просто губиться в усьому цьому розмаїтті барв.

Перед входом в павільйон місця для молитов. Пожертву на храм приносять як у вигляді грошей, так все тими ж ароматичними паличками.
А ще палички палять цілими зв’язками. Запаливши такий пучок віруючий підіймає їх високо над головою і робить глибокий поклін в бік Будди, потім повертається на дев’яносто градусів і робить ще один, і так на всі чотири сторони світу. Потім палички опускають в спеціальний металевий чан де вони, здіймаючи клуби диму, спокійно догоряють.

Весь периметр парапетів вкритий китайськими скульптурами драконо-собак. Від дотиків безлічі відвідувачів всі собачі голови стали блискучими і дуже ковзькими.


В центрі озера в окремій альтанці стоїть подарунок від Таїланду. Кажуть на таїландські гроші була проведена і вся остання реставрація.

За час відвідання монастиря ми не побачили жодного монаху, мабуть вони, як і ми, страшаться натовпу туристів з фотокамерами. Та навіть натовпи не могли затьмарити для нас незвичної краси, гармонії і спокою цього місця.

Куди б нас не занесла доля далі ми будемо порівнювати всі місця поклонінь Будді саме з цим казковим монастирем Юаньтон.


  1. Марина коментує:

    як же я вами тішусь))сподіваюсь, весною побачимось)))

  2. Вікі коментує:

    Дуже затишне місце! І рибочки 🙂

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *