Переїдання манго

Лютий 14, 2013 від Zina

Zina

В Кампоті на улюбленому ринку нас чекала несподіванка – з’явилось багато стиглих м’яких жовто-помаранчевих манго. Закономірно зі збільшенням пропозицій ціна на природні кулінарні шедеври впала майже в два рази. Звісно ми не могли встояти.

В перший день по приїзді з Кепу на набережній Кампота одразу після сніданку ми непомітно для себе з’їли кілограм манго. Нам одразу здалось що то замало, ну хто, скажіть, буде задоволений, втовкши всього лише три штуки? На наступний день лише після двох кілограм я відчула, що манго вже лізуть назад через вуха, і більше мені не хочеться. Як легко здогадатись на третій день ми купили три кілограми: два на ранок, один на вечір. От під вечір в мене і з’явились перші симптоми:
слабкість,
відчуття нереалістичності навколишнього світу,
запаморочення при різких рухах,
трохи дивні відчуття в животі,
і, найгірше, температура 37.5

Перша думка – складаємо манатки, вертаємось в Україну бо я вагітна. Але після хвилини роздумів її довелось відкинути, а натомість в голові почали спливати симптоми всіх відомих тропічних хвороб які можна підчепити в Камбоджі. Першою в черзі, звісно, йшла малярія, потім денге, лейшманіоз… А потім інтернет люб’язно підкинув ще кілька варіантів з цілою низкою моторошних симптомів. Правда всі ці тропічні “радощі” поєднувала одна річ – температура, вона має бути більш схожою на рекомендовану для прання кольорових речей, ніж на людську. Я ж могла ходити, говорити і навіть, лежачи в тіньочку, тицяти щось на клавіатурі комп’ютера, хоча щось робити було відверто ліньки.

На наступний день зранку температури не було, я почувала себе краще і ми пішли, що робити?… правильно – їсти манго. Та променад по сонцю пішов мені не на користь. Температура знову піднялась і в середині дня сягнула позначки 38.4. Саме час хвилюватись подумали ми. Та за кілька годин, ніби пристосовуючись до вечірньої температури навколишнього світу, мій жар теж спав.

На наступний день мій стан не змінився, тіло виробляло такі ж дивні кульбіти: навколо холодно – все добре, навколо спека – в мене підвищена температура, найбільша спека – найвища температура. Богдан почав відчутно нервувати, й ледь не силоміць тягти в лікарню. В лікарню йти не хотілось. Від друзів в туристичному інфоцентрі, де останні дні я майже безвилазно сиділа в куточку під вентилятором, ми дізнались не найкращі новини: місцева лікарня – місце стажування інтернів, досвідчених лікарів тут ніколи не бачили. З серйозними проблемами йдуть в храм, в Пном Пень, а краще відразу у В’єтнам. В місцеву лікарню пацієнтів привозять тільки в стані, в якому ті вже не можуть відмовитись. Моя хвороблива уява домальовувала ці картинки не шкодуючи червоних і чорних кольорів і лікарня почала здаватись сумішшю кадрів з “Декстера”, “Мислити як злочинець” і “Секретних матеріалів”.

З важким серцем, знаючи як там будуть хвилюватись, подзвонили додому щоб проконсультуватись з родичами-лікарями. Поставили на вуха маму Богдана та нічого певного не дізнались. Багато манго в Україні не росте – з гострим переїданням манго до спеціалістів ніхто не звертається.

І ось на вечір П’ЯТОГО дня ми таки запідозрили, що у всьому винні фрукти. Один день без цих мерзенних рудих глевких плодів – і температура в нормі. І чому щоб зрозуміти що це манго нам знадобилось так багато часу? Мабуть справа в “природній” любові до природних компонентів й дурнувата думка, що від їстівних рослин нічого поганого просто не може бути… Ще два дні я ходила слабка й злюча на саму себе, манго і весь світ, в милості був лише коханий чоловік, що так уважно про мене дбає під час хвороби й з легкістю ставиться до моїх коників…

Отакі вони підступні тропічні фрукти, так що, панове, будьте обережні з УСІЄЮ незвичною їжею.

P.S. Вже в Таїланді тижні через три після моїх пригод з манго Богдан попався на ту ж приманку тільки у вигляді кокосів… але це вже його історія 🙂


  1. Олеся коментує:

    корисна штука :)))

  2. Вікі коментує:

    А мені от манго захотілось, тільки тут їх не об”їстись)
    Обережніше там!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *