Пірін. день 4 і 5

Листопад 10, 2011 від Bogdan

Bogdan

ніч видалась найхолоднішою за весь похід. тож на нічні фото я просто забив. ой як не хотілося вилазити з теплого спальника. на ранок більша частина озера замерзла

наш шлях походив на перемичку по стежці, вкритій снігом, тож ми її так і не знайшли

шлях на перемичку був непростий. знову доводилось балансувати на гранітних валунах, присипаних снігом, і продиратись крізь альпійку. але сніг ще був скований нічним морозом, тому ми майже не провалювались, та й якщо вірити карті, спуск з перемички до Георгійських озер повинен бути пологий і безсніжний, оскільки він повернений на південь. але все було не так просто, в нас же “свято” кожен день 😉 оскільки стежки на підйомі ми так і не знайшли, то вийшли на перемичку ми метрів 200 правіше, і спуск звідти був аж ніяк не пологий, ще й вкритий нашими улюбленими гранітними каменюками… при чому пройти перемичкою ліворуч неможливо через все ті ж каменюки і зарості альпійкина фотографії нижче, зробленій після спуску в цирк, зліва видно каменюки, якими нам довелось спускатись, справа ж  пологий спуск травичкою, на який ми не попали

 далі були Георгійські озера..

тут ми прощались з Піріном. далі тільки вниз

але й це ще не був кінець наших пригод. на карті стежка від озер вниз, хоч і не маркована, але йде чітко вздовж потоку від самого озера і до дороги внизу. насправді ж чіткої стежки там практично немає. є певні клаптики, якими ходили чи то люди чи то звірі, на шляху яких постійно виринають то альпійка, то зарослі молодих смерічок, то такі “любі” нашому серцю розсипи гранітних валунів.. цей відрізок на карті позначений червоними крапками. одним словом, не вірте люди Пірінським стежкам!

спускаючись надибали лігво кабанячої сім’ї, на щастя власники були не вдома, хоча сліди ще свіжі.. взагалі цей відрізок шляху нас добряче загальмував. хоч ми й вийшли з самого рінку, до грунтової дороги ми дійшли вже під вечір. до найближчого села кілометрів 20, щоправда напівдорозі на карті позначений готель, і була невелика надія, що в ньому хтось є, і там можна буде поживитися свіжою гарячою їжею, що особливо обнадіювало, оскільки в рюкзаку залишились тільки 2 консерви і шматок хліба. тож ми зібрали всі сили на останній того дня перехід і, хоч ноги добряче втомились після важкого затяжного спуску, вже з ліхтариками вночі дійшли до готелю.

і от заходимо ми в середину, знаходимо бар, тільки я намагаюсь пояснити бармену-власнику, що нам від нього потрібно, як двері відчиняються, всередину заходить четвірка (2 чол і 2 жін), галасливо цілуються й обіймаються з барменом і, підморгуючи нам, виймають на стіл добрячі бутлі з прозорою і темно-червоною рідинами. виявилось, що сьогодні субота, і друзі власника приїхали провідати його на вихідні

добряче причастившись домашніми вином і 65-градусною ракією і смачнюче повечерявши ми врешті пішли спати ситими й задоволеними. на наступний день вечірка продовжилась, аж поки ці добрі люди не відвезли нас в Санданскі до самого готелю. за що їм величезне спасибі!

Зіна знайомиться з місцевою фауною)

наша компанія:

прощання з барменом.. ну дуже класний дядько!

отакий-от нам подарунок зробила Болгарія 🙂

до речі в останній день походу небо затягнули перисті хмари – вірна ознака зміни погоди. і вже через день похолодало і вшкварив дощ…


 1. Оля коментує:

  Це неймовірно!!! Краса гір, озер, природи – не описати відчуття, коли дивишся на фото!!! Але бути там, ходии, ночувати… і бачити все на свої очі – ви молодці!!! Трохи крейзі, але молодці 🙂 Хай вам і надалі щастить!!! Безхмарного і сонячного вам неба :)))) Великий привіт вам від нас усіх :))))

 2. Лиля и Сережа коментує:

  С большим удовольствием проследили ваши покорения вершин!Фото-захватывают!

 3. Олеговна коментує:

  Вы знаете – слов – нет.Изумление и осознание несказанного восторга в ваших душах(а в наших-молитва за вас)Здоровья вам и погоды, удачи и приятных встреч.
  А какое у вас средство от зверья?
  Happy!!!!!!!!!

 4. bermooood коментує:

  Класно походили. Ми також були там в червні. Вже накидав пару слів про наші мандри , скоро викладу на travel.org.ua. Щасти!

  • Bogdan коментує:

   до речі таа.. я ж там теж зареєстрований, мабуть треба зробити кроспост.
   хороша до речі кав’ярня На бомбетлі! не раз там зависав)

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *