Прогулянка старим Ліцзяном

Грудень 15, 2012 від Bogdan

Bogdan

Місто Ліцзян знаходиться в північно-західному кутку провінції Юньнань, перед самим Тибетом. Ми приїхали туди з нашими новими компаньйонами Джоном і його дівчиною Дощиком, й перше що зробили по приїзді – зустріли друзів наших китайців й звісно ж відвідали чайний магазин, щоб покуштувати смачнючого витриманого пуеру


Торгівля чаєм, й в першу чергу пуером тут дуже розповсюджений бізнес, ледь не кожні п’яті двері на головній вулиці міста – чайний магазинчик. Тут же можна розпитати про технологію виробництва. Пуер, як відомо пресований чай, його спочатку обробляють водяною парою, а потім вручну пресують круглими металевими дисками.

З настанням машинної ери китайці почали використовувати автоматичні преси й у виготовленні пуеру, тож його тепер пресують в найрізноманітніших формах. Найпопулярніші – пуерові злипки у вигляді великих старих монет з дірочкою й звісно ж пуерові портрети Мао.

Опісля чайної церемонії ми залишили нашу китайську компанію за чаєм і приємними розмовами, а самі викроїли дві годинки, щоб прогулятись містом.


Юньнань – багатонаціональна провінція, де проживає більше двадцятип’яти різних народностей, і в яке місто на карті не тицьнеш – це скоріш за все буде центр якоїсь національної автономії. Так Ліцзян – столиця народу Насі, й одна з найулюбленіших розваг китайських туристів тут – перевдягатися в національний одяг Насі й так дефілювати містом.

Місцеве населення також часто вдягнена в етніку, при чому це стосується і старших поколінь, і молоді. Мабуть це одночасно і данина традиціям, і фішка для туристів.

Точна дата заснування Ліцзяна невідома, пишуть що сталось це за династії Сонг в тринадцятому столітті. Згодом це місто, відоме також як Даян, добряче розбагатіло на торгівлі чаєм.


Звісно ж старі квартали не такі древні як саме місто, тим більш що побудовані вони майже виключно з дерева, лише дахи з гнутої прикрашеної візерунками черепиці.


Практично всі будиночки зараз перепрофільовані в готелі, туристичні агенства, кав’ярні чи магазинчики чаю і всіляких сувенірів.Окрім пуеру чудовим сувеніром на пам’ять про Ліцзян може бути тканий шалик, що їх майтсри виготовляють тут же у відкритих майстернях, або записник з місцевого традиційного паперу ручної роботи.

Більш чи менш автентичними залишились хіба що дахи та низькі верхні поверхи.

Найкращий вид на старе місто відкривається з пагорбів, на яких розташовані буддійські храми і оглядові майданчики.


 1. Valery коментує:

  В дитинстві захоплювався книгами про подорожі. Герої тих книг для мене були казковими. Тепер ті казкові персонажі реалізувалися у ваших особах. Ваші подорожі і ваші оповідання безцінні, як у пізнавальному сенсі так і в сенсі прикладу боротьби за реалізацію своїх мрій. Тому я на кожному кроці навожу ваш приклад своїм вихованцям. Нехай не всі стануть мандрівниками, але всі повинні прямувати до здійснення своїх мрій.

  • Bogdan коментує:

   Ох як же приємно читати такі коментарі!!!
   Дуже дякуємо за підтримку!
   А стосовно останнього, що всі повинні прямувати до здійснення своїх мрій – згоден на всі 100!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *