Серія постів про парки Куньміня і ціни на розваги в Китаї

Грудень 2, 2012 від Zina

Zina

Ця серія починається з Озерного парку. Це головний парк міста Куньмін, своїй назві він завдячує групі озер, що з’єднані ланцюгом місточків і альтаночок, китайських воріт типу пагод і цілому натовпу китайців. А ще, мабуть, це єдиний безкоштовний парк в Куньміні.


Вікова і гендерна складова відвідувачів міняється від години до години. З самісінького ранку і пізно ввечері це спортивно озабочені китайці всіх вікових груп, потім це пенсіонери, які виповзають погрітись на сонечку. Коли сонце припікає парком прибігає натовп молодших школярів, в яких щойно закінчились уроки, а під вечір на береги стягується ледь не все доросле населення міста.

Від українських паркових відвідувачів найбільше відрізняються саме пенсіонери. Окрім тих, що тихенько сидять на сонечку і обговорють довжину спідниць сучасних дівчат, є багато активних людей. Серед білого дня в парку можна послухати кілька пенсіонерських оркестрів, потанцювати і повчитись танцям, пограти в якусь захоплюючу настільну гру типу маджонга, чи зайнятись одним з цікавих видів спорту. Серед останніх пенсіонери страшенно люблять запускати повітряних зміїв і вправлятися з дивними іграшками. А ще, навідміну від рідної неньки, тут чоловіків і жінок приблизно однакова кількість, тому на танцювальних майданчиках ніхто не стойть в сторонці.

Серед білого дня ми дуже тішили стареньких розбираючи за допомогою ножа, манікюрного набору і міцного слова наш комп’ютер. Він в черговий раз після переїзду не захотів вмикатись. І з кожним подихом вітру на нашу рідну материнську плату, вінт і решту комп’ютерного фаршу з сусіднього гінкго сипались купи сухого листя і пилу. Півтори години колупань і щира молитва вдихнули життя в ношого малого.

А ще в парку продають чудову карамель з якої зроблені неймовірні ажурні малюнки. І ще купи різних їстівних штук починаючи від смаженої картоплі закінчуючи цукатами і кормом для чайок.


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *