Шматочок Тянь-Шаню. Березовий гайок і Семенівська ущелина

Жовтень 31, 2012 від Bogdan

Bogdan

Ночували ми в чудовому о цій порі року березовому гайку. М’якеньке листячко під спиною, поміж дерев під світлом місяця видніються шалено красиві засніжені схили, кохана жінка пригорнулася і тихенько сопе в мене на грудях. Що ще потрібно для здорового сну?..




Вранішня панорама долини Кирчин:
[photonav url=’http://wj.in-love-travel.com/wp-content/uploads/2012/kyrgyzstan/semenovske-panorama.jpg’ mode=’move’ popup=’none’ animate=” container_width=” container_height=’500′]
Окремо треба сказати про місцеве лісове господарство. Для мене, як, мабуть, і для всіх українських любителів гір це дуже болюча тема. На відміну від наших пошматованих Карпат, тут ми не побачили жодного зрубу. Лише в одному місці попід схилом кількох десятків смерек не вистачало, але їх коріння з землі вирвано, все сміття забрано з собою, а поруч засаджено маленькими пухнастими ялинками. Тут багато штучних насаджень. Ліси чисті й акуратні, дуже багато звірячих нірок. Хоч киргизи й люблять полювати набагато більше за українців, дикі вирубки завдають екосистемі значно більше шкоди. І не треба відмазуватись, що у всьому винна бідність чи бардак в державі. Киргизи загалом бідніші за українців, та і бардак в суспільстві ще круче ніж у нас, але до природи тут явно ставляться з більшою пошаною.
В березовому гайку, де ми ночували, посаджені маленькі ялиночки. Мабуть високі дорослі берези захищають малих від вітру:

Як би там не було, а сьогодні в нас по плану спуск Семенівською ущелиною до автотраси й переїзд на південний берег Іссик-Куля.

Як не дивно, Семенівська ущелина взагалі нічим не запам’яталась. Звичайні кам’яно-трав’янисті схили, нічого особливого, тим більш в порівнянні з Григоріївською. Ми пройшли її в розмовах, й лише коли схили розступилися й попереду замаячів Іссик-Куль, здивувалися, а де ж власне ця розхвалена ущелина?
Як би там не було, зараз нам на південний берег…


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *