Шматочок Тянь-Шаню. Озеро поруч з Чонг-Ак-Суу, перевал Кек-Бель і залізний кінь 21

Жовтень 30, 2012 від Bogdan

Bogdan

Шматочок Тянь-Шаню. Озеро поруч з Чонг-Ак-Суу, перевал Кек-Бель і залізний кінь 21
Після Григоріївської ущелини ми планували піднятись на перевал Кек-Бель і перейти до іншої ущелини – Семенівської. Та вирішили трохи урізноманітнити похід і пройти вгору потоком Чонг-Ак-Суу до гірського озера, назва якого на карті не позначена. Приблизно отуди:


Висоти тут досить оманливі, наприклад, гора позаду Зіни на попередній фотографії тільки здається пологим невисоким пагорбом. Насправді ж її висота – 3400, а відносно нас вона височіє десь на півтора кілометра.

Йдемо вгору потоком. Праворуч біліють вершини хребта Кюнґей Ала-тоо


Ліворуч пересвічений сонцем його відріг – хребет Карагай-булак

Жодних складнощів на шляху до озера ми не зустріли

Лише перестрибнути кілька струмків й пройти кілометрів п’ять, і вуаля:На озері Зіна відразу ж помітила когось цікавого. Хтось цікавий то кумедно бігав по льоду, то вправно пірнав під воду, знову вистрибував на лід й, мабуть, ласував щойно зловленою рибкою.

Що це за тваринка сказати важко, мабуть, хтось з родини куницевих, наприклад видра. Ближче її розгледіти не вдалося. А ми вже не вперше пожалкували про відсутність в нашому арсеналі телеоб’єктива..

На шляху назад до перевалу Кек-бель знову ж таки жодних сюрпризів не передбачалося, але тут ми побачили її:

Волга ГАЗ-21 на гірських тянь-шаньських дорогах виглядає воістину монументально! Водій, киргиз середніх літ привітався й відразу ж запитав:
– Водку пить будем?
– Почему бы и нет, – відповіли ми й почали знайомитись.

Бішкекські туристи бідкалися, мовляв хотіли замовити кінний тур, але всіх коней вже зігнали в села на зиму, тому довелось їхати конем залізним.

Далі був підйом на перевал і спуск в долину річки Кичи-Ак-Суу.Приставка “Ак-Суу”, до речі, зустрічається повсюдно в географічних назвах Киргизії. Й недивно, бо в перекладі це означає “біла вода”.


І насамкінець композиція “Тянь-Шань і Велика Ведмедиця”:


  1. Людмила Стефановна коментує:

    Привет,ребята!Вы,конечно,стойкие и геройские автостоповцы!Васзанесло очень далеко,но как и раньше Ваши материалы прекрасны!А фото-это уже художественная фотография!Желаю Вам открыть новую страницу путешествий и чтобы вам сопутствовала удача и хорошие люди.

  2. Вікі коментує:

    Дуже гарні фото краєвидів, особливо із ведмедицею 🙂
    Ото жеж вас занесло!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *