Прогулянка Сучавою

Жовтень 19, 2011 від Zina

Zina

Обхід міста був швидкий, але цікавий. Більш за все Сучава нагадує дивну суміш з одного боку будинки класичної архітектури такої як у Львові чи Чернівцях з флорою Алушти та Ялти і притаманними ним ж невеличкими житловими будиночками на 3-4 поверхи.Suceava

В око впадало те, що місто будується і реконструюється. Дороги ремонтуються в парках міняється дорожнє покриття. Наступна відмінність від України – відсутність дітей на майданчиках та й на вулицях взагалі. Так само ми не бачили жодної вагітної жінки. Або вони сидять по хатах, або демографії кирдик…. Хтозна. Ще може бути, що для них 2-3 градуси тепла – холодно. Ми не спитала про це в місцевих. Можна буде запитати сьогодні в Бухаресті.

Сучава провінційне місто з мега сучасними компами в універі, і взагалі з мега сучасним університетом яким місцеві пишаються. Напевно університет це один із стовпів на яких тримається тамтешня економіка.

Університет по-румунськи

Після огляду універу була прогулянка містом до фортеці. Біля фортеці було несподівано знайдено музей народної архітектури та побуту, невеличкий обнесений прозорим парканом обійшовши про колу який можна як здається на перший погляд все побачити. Але! Як виявляється найбільша фішка будиночків у відтворенні внутрішнього антуражу періоду і призначення будинку. Так можна найти кузню з усіма інструментами, шинок з розставленими посудом для приходу гостей і діячу церкву.

шинок

В інших будиночках є гончарна майстерня, майстерня з ткацтва, розпису писанок, житлові та присадибні споруди. Найбільше мені сподобався водяний млин судячи по всьому його можна запустити в роботу хоч зараз треба тільки намутити достатню кількість води.

Після музею була фортеця (знову в стадії активної реконструкції і відновлення) з купою переритих канав (монтується нічна підсвітка, як я розумію зараз її ще нема) і дивними білими лініями на стінах (як мені сказали це позначена межа між тим, що точно було і тим, що відновлено зараз). Фортеця досить симпатична мала чітко оборонну функцію. Єдиним елементом який вибивався (але напевно тільки для мене) з загального ансамблю – каплиця. За висотою вона була такою ж як і житлове приміщення представника влади якщо не більшою. Через дві двері від каплиці тюрма)) Румуни молодці всі входи підписали)

Suceava fortress

Фортеця

У фортецю ми прорвались на шару. Напевно ніхто не чекав українських туристів серед білого ранку (9-10 годин) в понеділок))

Suceava from fortress walls

Вид на Сучаву з фотреці


 1. Аніта коментує:

  Привіт, мене звати Аня, але можна і Аніта)
  маю їхати в командировку в Румунію та випадково натрапила на ваш сайт. якшо чесно вважала, що ситуація там більш плачевна. А тут доволі симпатично і ще й є що подивитись! а ваші коментарі дуж доречні! тож красно дякую!

  • Bogdan коментує:

   ну там не плачевно, а справді контрастно. раджу заїхати в Брашов – така собі туристична ізюминка Румунії. раді, що сподобалось) а як знайшли наш сайт?

 2. Роман коментує:

  Знайомі місциини, які мене занурюють в ностальгію!!! Бував тут неодноразово… А от фортеця тоді ще була в гіршому стані. Мабуть, дається в знаки членство в ЄС. Хочу туди ще!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *