Цинандалі. Витвір садово-паркового мистецтва.

Червень 8, 2012 від Zina

Zina

Кремезні платани, що розпускають крону над тихими доріжками, високі, темні, майже чорні ялини, світлі, зелені галявини й кущі троянд – все це несе довгу добру пам’ять про родину Чавчавадзе. Парк біля їх маєтку гордо називають Кахетинським ботанічним садом.


Олександр Чавчавадзе розпочав будівництво маєтку 1818 року по поверненню з російської столиці. Після палацу настала черга парку та першого винного заводу.

Алея, обсаджена кипарисами, веде до головного входу, а там через високу ковану решітку воріт проглядається будинок з грузинськими різьбленими балконами обплетеними квітучими ліанами. В середині музей поета Олександра Чавчавадзе.

Сам парк виглядає як доглянутий п’ятдесятилітній чоловік, що вчасно голиться, вдягає чисту сорочку, чистить взуття та слідкує за своїм манікюром, але не може спинити невпинний біг часу, що лишає зморшки на чолі. Тому складається враження якогось гордовитого суму. І ніби самі дерева розповідають історії про те, хто і з ким ходив цими алеями сто років тому. Платани зберегли пам’ять про те як пасували дамам, одягненим в світлі сукні для прогулянок, тонкі білі мережеві рукавички та парасольки від сонця. Панянок супроводжували поважні кавалери, що вітаючись припідіймали капелюхи й неквапно кланялись один одному.

Західна частина парку закінчується крутим схилом, що збігає вниз до річки. Колись біля краю стояла церква, але зсув ґрунту забрав з собою більшу її частину.


Протилежний край парку впирається в стару винарню. Де за парканами можна побачити великі, чорні від часу діжки.Втіху від прогулянки затьмарювали звуки відбійних молотків та екскаваторів. Там за старими будинками зараз вирили здоровенний котлован де скоро буде новий модерновий готель з басейном та парасольками від сонця. Завзяті будівельники закопували в землю опори під паркан, за ним окрім старих будівель залишиться ще й частина дерев. Паркан пройде по межі цього зеленого поля, різко відокремить нас від минулого й підкреслить його недосяжність. Контрастне сусідство старого та нового стає грузинською модою.


 1. Олегівна коментує:

  Зинуль!!!С днем рождения! Красоты, гармонии , света в душе – на долгие годы!Пусть ощущение счастья будет с вами ежесекундно, несмотря ни на что!

  Читаю вас регулярно, пишу – редко, желаю удачи – постоянно.
  Привет и поздравления от ВОИРа.

  • Zina коментує:

   Огромное спасибо. Обязуемся виполнять ваши пожелания. ВОИРу от меня огромный привет и отдельное спасибо.

 2. И.А. коментує:

  Спасибо за поэтический рассказ о парке.
  С днем рождения! Еще раз желаю счастья и радости. Пусть все складывается удачно. Ждем вас домой

 3. МАМА І ТАТО коментує:

  Зіночко!З днем народження тебе вітаємо.Зичимо щастя земного, здоров’я міцного, вічного кохання.Цілуємо.Любимо .Всі квіти, що є в нашому саду – це тобі.

  • Zina коментує:

   Дякую, дякую, дякую. Дуже приемно. Про кохання то питання до вашого сина, але поки в ного добре виходить.

 4. vovko коментує:

  І ми! І ми вітаємо іменинницю! Як кажуть тут у нас “Щістя! Здоровля! Многа літ!” 🙂

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *