Величний парк

Грудень 2, 2012 від Zina

Zina

Біля міста Куньмін є здоровенне озеро Діанчі, а біля здоровенного озера здоровенний парк який так і називається Дагуан парк або Grand view park, що в перекладі на нашу рідну мову буде означати “Парк з величним видом”. Така багатообіцяюча назва привернула нашу увагу і ми, зібравшись з духом, поплентались через пів міста пішки на зустріч казковим краєвидам.


Тут варто зробити невеличкий ліричний відступ, звернувши свою увагу на всекитайську політику землекористування. В цій комуністичній країні існує залізне правило: якщо є шмат землі – він має давати грощі. На перший погляд є ціла купа місць які не дають грощі на пряму, це і дитячі майданчики, і парки, і решта міського озеленення, і релігійні установи. Китайці не довго думаючи обнесли все це триметровими паркани з колючим дротом, поставили касу і тепер кожен відвідувач парку – стаття доходів.
Те саме і зі всіма цікавими природними чи культурними об’єктами. Раніше ми думали, що турки деруть за все грощі вкладаючи лише копійчини в збереження природного і іншого надбання, але до китайців турками ще рости і рости.

Ясно що це Парк з величним видом, то ціну за вхід в нього повинна бути велична. Вхід просто на територію складає 20 юанів (25 грн) за ці грощі ви можете вільно пересуватись по землі і багатьох місточках парку. Та от незадача, парк розташований по обидва береги невеличкого каналу, що несе свої води в славетне озеро. Ці два шматочки сущі не з’єднані жодним мостом, тому за переправу на інший берег потрібно ще трішечки запалатити (розібратись в довжелазнимо прейскуранту китайською мовою, що весить біля стоянки човнів ми не змогли, але і ціни менше 20 юанів там ніде не пробігало).

Прогулянка озером на комфортабельному багатомісному човнику коштує 50 юанів (63 грн), на човнику з дерев’яними лавками замість сидінь 40 (50 грн). Розумні люди зробили б так: погуляли одним берегом потім сіли б на човник поплавали озером і попросили б висадити себе на іншому березі каналу. Але такий варіант китайці передбачили і вихід з другої частини на вулицю закритий. Тому, милі гості, просимо назад на човен.

Колись на території парку був буддиський монастир. Точніше колись парк прибудували до буддиського монастиря. Звісно монастир вже давно прикритий, але від нього залишились монастриські будівні. Біля нах розташована трьохповерхова пагода, яка називається “Павльйон з величним видом” з останнього поверху відкривається вид на озеро і оточуючий парк. На одній з стін пагоди є вірш довжиною 180 символів. Піднятись на пагоду кошутує 2 юані (2.5 грн).

Сам парк складається з цілої низки каналів, штучних та природніх дамб і купи місточків. Над просторами води літаєють купи чайок, для яких продають спеціальний корм. Між чайками на катамаранах плавають китайські родини.

Четверту частину парку займають атракціони. Серед яких виділяється найбільше в Куньміні колесо огляду. Покататись на ньому коштує 30 юаней (38 грн).

По всьому парку на маленьких стільчиках сидять пенсіонери і запускають повітряних зміїв. Для запусків використовують величезні катушки, які кріплять двома ременями на спині. Так і руки не втомлюються, і якщо дідусь чи бабуся засне змій нікуди ні дінеться.

Серед дерев і кущів в парку ховаються дивні, а іноді взагалі абсурдні скільптури. Більшість з яких нагадують гримучу суміш рідного соцреалізму, сучасного мистецтва, китайської монументальності.

Біля скульптур є таблички з незмірно пафосними підписами, вони навіть перекладені на англійську мову.

От ця, наприклад, скульптура символізує гармонію людини і природи.

А ось ця – мирне співжиття на одній планеті людей різних націй і рас, їх гармонію і прогрес.

Найцікавіше, як на наш смак, місце парку – сад бонсай. Його бережуть і закривають о п’ятій годині вечора.Тож бюджет недільної прогулянки: вхід 20 + прогулянка човном 40 + павільон з видом 2 + колесо огляду 30 + переплава на інший берег (невідомо скільки) = від 92 юані (115 грн) на одну людину. Отакі ціни на розваги в Китаї. Ми звісно ж нічого не заплатили, зайшовши через парковку, й жестами та впевненою українською мовою переконавши нерозторопного охоронця, що на касу нам не потрібно.


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *