Винно-м’ясний день народження!

Червень 14, 2012 від Zina

Zina

Найцінніше що лишається після відвідин чергової країни – нові, чудові, неймовірні друзі. Саме в такій компаніі я святкувала свій день народження.
За грузинською, а особливо, кахетинською традицією таке святкування не могло обійтися без шашлику та вина. Всі секрети приготування шашлику вивідав Богдан, й тепер береже як зіницю ока.

В Грузіі за столом така традиція: перший тост п’ють за Бога, а вже починючи від другого – за іменинника. Тост за юбіляра починає тамада, він каже поздоровлення, чокається з винуватцем, й випиває свій келих обов’язково до дна. Після того каже наступний, чокається, випиває. Й так роблять всі хто п’ють. Останнім підіймає келих той за кого пили, каже урочисте дякую й, нарешті, стомленою рукою, підносить й собі чарку до вуст.

Наступний тост – за батьків, потім за братів, потім за всіх інших родичів починаючи від найстарішого покоління. Далі за друзів та за предків… Тож всім кому гикалось, кажу – було чого. 🙂

Всі п’ють за столом вино. Наливають повний келих, в якому десь 100-150 мл й допивають до кінця за кожним тостом. Послаблення можливе для жінок, старих та малих.
Тож непристосовані організми дуже скоро випадають осадом. 🙂

P.S. А тим часом в нас черговий раз поламався комп’ютер. В очікуванні нового вінчестера ми будемо далі поза зв’язком. Продовження розповіді десь за тиждень. Наступний стіл накривають в містечку Багдаті, куди ми вуришаемо прямо зараз 🙂


 1. Людмила Стефановна коментує:

  Вернулась домой,а оказалось,что я опоздала на день рождения!Но лучше поздно,чем никогда.Зиночка,поздравляю тебя с прошедшим днем рождения!Желаю здоровья и счастья,удачи и много сил!P.S.Оченьприятные и симпатичные у Вас друзья.

  • Zina коментує:

   Огромное спасибо Людмила Стефановна. Надеюсь что, все пожелания исполнятся.
   Желаю вам много сил и здоровья, пусть их хватает на все.

 2. Вікі коментує:

  Зіночка, вітаю з днем народження!
  Багато тобі років сповнених щастям, здоров”ям, коханням!
  Цьом!

  Я за вами вже дуже скучала.

  • Zina коментує:

   Дякую Вікусю за поздоровлення! Скучила за тобою й за всією нашою компанією. Гарного вам там вдома літечка)

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *