Враження від магазинів в Туреччині

Грудень 23, 2011 від Zina

Zina

Перше, що треба відмітити, я довго думала, що ми все ще не попали в магазин, що те що я бачу це просто маленький приватний магазинчик. Але ні… для мене проблем в магазині повно.

Перелічимо деякі. Так в магазині неможливо купити сир. В нас це просто підійшов подивився на головки сиру і вибрав ту в якої самі гарні дірочки чи сама демократична ціна. А тут не-е-е. Весь сир запакований в поліетилен ще не заводі і ніяка привітна тітонька тобі його не відріже. Те саме з ковбасами і м’ясом. М’яса до речі теж нема, нема ні гарного шматочка грудиночки ні баличку ні буженінки… є ковбаса… схожа вона зовнішньо на московську чи щось невиразне типу того і закручене в колечко. І, що найголовніше, має смак спецій! Так, саме спецій навіть без натяку на щось інше. Як сказали знайомі турки це ще й їсти просто так без додаткового обсмаження не варто – хтозна, що там в середині. Нормальне м’ясо схоже хоч на щось можна купити тільки в гіпермаркеті й то треба знати на що тицяти пальцем…

Наступна неприємність хліб. В магазині стандартно один вид хліба – найдешевший трошки схожий на батон, але набагато більш пухкіший. Його вага 300 грам (на наші гроші 3.40 грн). Іноді ще є бублики (коштують 0.50 курушів = 2.25 гривень) . Це наш стандартний бублик тільки обсипаний сезамом а не маком. Бувають всілякі варіації на тему цього ж батону із ТАКИМ САМИМ СМАКОМ, наприклад хліб викладений у формі квіточки чи закручений… ще є хліб з висівками… а от смаку нема. Чорного хліба взагалі нема…

Оскільки турки економлять, то в звичайному магазині не можливо купити чай в упаковці меншій ніж 500 грам. Тільки якщо він в пакетиках чи квітковий чи з якимись хренями. Звичайний чорний чай продається в кілограмових пачках. Та ж проблема і з туалетним папером можна купити 8 рулонів, а один не-е-е-е. Дешеве мило без всіляких домішок – упаковка 10 штук, із домішками коштує як і десять штук звичайного.

Ну і звичайно ніякого тобі сала!!!!! У Фетьхіє було кілька магазинів, що так і називались магазини свинини, але в них не було нічого свіжого тільки консерви.

А ще одне! Печеньки, їх в магазині те ж не можливо купити. Вони всі запаковані по 75-100-200 грам і в гарненьких упаковочках… подивитись можна тільки на малюночки на обгортках. Ціна починається від (2.5 грн, а стандартна за упаковку 1 ліра  =4.5 грн).

Хоча при цьому можна піти в спеціалізований магазин і купити там турецькі солодощі там ціна починається від 31 грн за кг це найпростіші огірочки, а нормальні солодощі де окрім тіста є ще й горішки від 12 лір (55 грн) і вище.

Зате на базарі можна погуляти більш-менш звично там і сир дають пробувати і відріжуть скільки скажеш … Відповідно на ринку дешевше купувати овочі і фрукти. Хоча варто відмітити одну річ: в Туреччині ніхто на копійки не замарачується. Ціна може бути стандартна 1 ліра (4.5грн) може бути 0.5 і 0.75. Підвищення ціни відбувається на 0.5 ліри. Тому помідори можна купити за 1 ліру (або маленькі або великі але не дуже стиглі), а можна за 2 (стандартні). Проміжної ціни нема. Огірки, броколі чи один качан кукурудзи по 2.5 ліри. Апельсини, мандарини, картопля, цибуля, невеличкі гранати все по 1 лірі. Перець від 2 і до 5 лір.
На базарі приблизно половина місць має цінники… і ціна по ринку одна. Навіть торгуватись немає сенсу.
Правда багато де. якщо немає цінника. тобі можуть сказати “туристичну ціну”. Так нам намагались продати бублики по 0.75 замість 0.50 і мигдаль замість 15 лір за кг за 30. Хлопця в булочній ми попустили до стандартної ціни, а от за мигдалистом битись не стали… Просто не купили.

Я ще не вивчила як рахувати турецькою (окрім один і два) тому коли нам відповідають на питання скільки коштує (яке ми справно задаємо турецькою) відповідь я не розумію). Але багато хто з продавців чи може назвати ціну англійською чи поволі промовляє турецькою чи просто витягає гроші з кишені і показує скільки їх треба дати за 1 кг.
Так і спілкуємось.


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *