Звірі нашої домівки

Березень 3, 2013 від Zina

Zina

Навколо домівки містера Пана в день і в ночі водиться усіляка різнокаліберна звірина. По зарослих водяними рослинами озерах кожен ранок крокують обережні білі чаплі, вони швидко кидають всі справи й відлітають геть, якщо наблизитись до них більш як на п’ятдесят метрів. Цим вони трохи нагадують незайманих дівчат, що в перше в житті вирішили скупатись голяка, а побачивши сторонніх спостерігачів втекли геть забувши на березі весь одяг.


Крім чапель постійним гостем, що полює на ящірок під кокосовими пальмами є цікава обережна птаха. Більш за все вона схожа на ворона, якому в перукарні зробили новий імідж пофарбувавши хною крила, від чого ті стали рудувато-коричневого кольору, а на додачу замінили воронячий хвіст на сорочий. Мабуть швидкі, моторні й полохливі ящірки не її основна страва, бо хвіст, що тягнеться за птахою по землі здіймає страшенний ґвалт відлякуючи все живе навкруги.

Та улюбленцями наших натуралістичних спостережень лишаються ящірки. Найбільше ми бачимо геконів, вони лазять по стінах домівки і підкрадаються до необачних комах.

Їх улюблене місце за яке йде запекла боротьба, що коштує деяким особинам пальців чи хвоста – лампа денного світла. Саме до неї в нічний час злітаються цілі зграї різних комах і вже через кілька годин гекони на лампі стають товсті і неповороткі, набиваючи власний шлунок під зав’язку. Ті гекони, які ще не доросли до VIP місця з страшенним тупотом бігають по стелі і стінам, намагаючись вполювати свою вечерю там.

На бетонній підлозі під світлом свої порядки – тут хазяйнують жаби.

Вони приходять в повній темряві і чекають в темних закутках як справжні наймані вбивці, що вичікують на засліплених миттю слави комах, що падають зі світильника на саме життєве дно.

Раз на тиждень жабам складають компанію великі волохаті павуки.

В день найгарніші ящірки займаються стратегічну позицію на гілках дерев чи опорах будинку.

Вони чекають на великих кольорових метеликів. Коли обрана жертва опиняється біля їхньої схованки ящірки відштовхуються від опори й приземлюються якомога ближче до здобичі з широко відкритою для нападу пащекою.


Іноді в наше поле зору попадають великі товсті блискучі чорні ящірки. Їх широко розставлені лапи міцно чіпляються за землю й дозволяють розвинути неабияку швидкість. Хижим виразом морди ящірки нагадують зменшені копії доісторичних динозаврів.


Приблизно о дев’ятій годині вечора до нас в будинок приходять щури. Коричневі з білою грудкою і животом, вони полюють на людську їжу, залазять в не закриті сковорідки і каструлю, перекидаючи все на своєму шляху. А щоб дістатись до підвішених під дахом харчів ці бешкетники здатні показати справжні циркові трюки. Тому іноді серед ночі ми прокидаємось від страшного ґвалту перекинутої сковорідки, скинутої на підлогу пляшки з соусом чи розірваного кулька…
Ну, і повсякденна розвага українських мандрівників в Таїланді – рибалка.


 1. Лиля и Сережа коментує:

  Ребята,вы как-будто в филиале нашей фирмы находитесь.Столько знакомых животинок.Вот этот орненно-рыжий-это агама какая-то(скорее всего калот),та полуплоская с доисторическим выражением лица-это мабуя,а тот ,кто на первой фото-скорее всего япалура(названия-то какие!!!).Действительно.очень интересно за ними наблюдать в природе.Остерегайтесь,пожалуйста встречь со змеями(в Тайланде водятся ядовитые).
  Замечательных Вам наблюдений и открытий!

  • Zina коментує:

   Да про ядовитых змей мы знаем в основном кобры. 🙂 Мы просто влюбились в местных геконов, которые бегают по всем стенам. Не подскажите ли нам что нужно для того чтобы поймав тут гекона перевести в Украину?

 2. Вікі коментує:

  Рибка гарна, схожа на якусь велетенську акваріумну. А як вона на смак?
  Геконів я чула нелегально возять, в тимчасових переносках або навіть пластикових пляшках, але присипляють на час переїзду.

 3. Vovko коментує:

  Тайські ящірки мабуть звикли позувати перед фотокамерами туристів, бо наші українські як навіжені тікають як тільки намагаєшся їх зловити в об’єктив – справді дикі!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *